NFC i RFID
Najlepsze aplikacje NFC dla systemu Android 4
Najlepsze aplikacje NFC dla systemu Android

 

Posiadanie NFC w telefonie nie pozwala w pełni skorzystać z możliwości, jakie oferuje ta technologia. W artykule prezentujemy trzy najlepsze, a przy tym darmowe, aplikacje NFC dla systemu operacyjnego Android. Poniższe programy pozwolą Wam wykorzystać potencjał NFC.

 

Trigger (NFC Action Launcher)

Pobierz

 

Najlepsza aplikacja dla systemu operacyjnego Android, pozwalająca zautomatyzować obsługę telefonu przy pomocy tagów NFC.

 

Program pozwala na zaprogramowanie szeregu zadań konfiguracyjnych w taki sposób, iż wywołane zostaną one po zbliżeniu telefonu do naklejki NFC. Przykładowych zastosowań może być bardzo wiele, rozpoczynając od aktywowania Bluetooth i uruchomienia aplikacji odtwarzającej muzykę po wejściu do samochodu, przez zarządzenie profilami głośności, oszczędzania energii, uruchomienia przekierowania połączeń itp.…

 

Podstawową zaletą aplikacji jest możliwość uruchomienia wielu zaprogramowanych zadań przy pomocy jednego taga NFC. Im więcej zadań zaprogramujemy (zautomatyzujemy) tym więcej czasu zaoszczędzimy w codziennym użytkowaniu telefonu.

 

NFC TagInfo

Pobierz

 

Jaki chip umieszczony jest w naklejce NFC? Jakie standardy spełnia? Jaki jest jego unikalny identyfikator? Ile posiada pamięci? Jakie dane są na nim zapisane? Ile danych można na nim zapisać? Czy może zostać zabezpieczony przed powtórnym zapisem? Czy został sformatowany do standardu NDEF?

 

Odpowiedzi na te pytania uzyskamy dzięki aplikacji NFC TagInfo. Wystarczy zbliżyć znacznik NFC do telefonu, aby przeskanować go z użyciem aplikacji. Program nie tylko wyświetla podstawowe informacje na temat tagów NFC, lecz pozwala również zweryfikować strukturę pamięci układu NFC wraz z prezentacją jej zawartości. W naszej ocenie najlepszy program do odczytu informacji na temat znaczników NFC.

 

NFC TagWriter by NXP

Pobierz

 

W naszej ocenie najbardziej zaawansowana aplikacja do zapisywania informacji na tagach NFC. Obsługuje wszystkie typy wiadomości NDEF oraz udostępnia podstawowe operacje przydatne przy pracy z tagami NFC, takie jak:
- kasowanie danych (formatowanie)
- zabezpieczenie przed ponownym zapisem
- klonowanie
- zapis na tagu NFC zawartości kodu QR czy nawet pliku CSV

 

Aplikacja pozwala zapisać na tagach NFC następujące dane:
- dowolny tekst
- nadanie wiadomości SMS
- nadanie wiadomości Email
- nawiązanie połączenia
- uruchomienie łącza internetowego (link)
- lokalizację
- uruchomienie aplikacji
- informacje w formie wizytówki
- dostęp do sieci WiFi
- łączenie z urządzeniem Bluetooth

 

Podsumowanie

Oto one. Trzy w naszej ocenie najlepsze programy dla systemu operacyjnego Android.
Zachęcamy do pobrania i przetestowania wymienionych aplikacji.

 

 

 

Komentarze do wpisu (4)

1 maja 2016

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie starych kart płatniczych z czipem NFC (specjalne karty z własnym wizerunkiem z PKO BP). Mam trzy, dwie straciły ważność w naturalny sposób, trzecia została unieważniona wcześniej, gdyż byłem pewien że ją zgubiłem (odnalazła się nieco później pod fotelem w samochodzie :) ), chciałem zapytać czy jest jakaś możliwość skasowania oryginalnych danych z tych kart i wykorzystania ich jako "unikatowych" tagów NFC ? :)

29 sierpnia 2016

jest taka możliwość ale trzeba znać klucze do wszystkich sektorów.

31 maja 2019

Witam czy jest możliwość komunikacji przez NFC z kartami DesFire EV1?

13 lutego 2020

Możliwość pobrania apk for NFC na ALLVIEW P6lite do TR zbliżeniowego Peo Pay

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Google+
Sklep internetowy Shoper.pl