Jesteś w | Strona główna | Blog | Silikonowe opaski zbliżeniowe i czytnik NFC skracają dziesięciokrotnie czas logowania do systemu


Silikonowe opaski zbliżeniowe i czytnik NFC skracają dziesięciokrotnie czas logowania do systemu

0

 

Jeden z naszych klientów zdecydował się na zastosowanie technologii NFC w obecnie wykorzystywanym oprogramowaniu dla branży gastronomicznej.

Problem

Wdrożony system informatyczny wspierający prowadzenie restauracji wymaga od kelnerów interakcji z terminalem. Terminal wykorzystywany jest każdorazowo, gdy pracownik restauracji wprowadza lub rozlicza wcześniej wprowadzone zamówienie. Przed skorzystaniem z terminalu kelner zobowiązany jest zalogować się do systemu, co trwa nawet do dziesięciu sekund. Biorąc pod uwagę ilość pracowników oraz ilość operacji autoryzacji dziennie, oszacowano, iż w ujęciu miesięcznym kilkadziesiąt godzin jest przeznaczanych na operację autoryzacji pracowników. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jednorazowy czas blokowania terminalu, co przekłada się na szybkość realizacji zamówień i ostatecznie na poziom zadowolenia klientów.

Rozwiązanie

Technologia NFC umożliwiła skrócenie czasu operacji logowania pracownika restauracji z dziesięciu sekund do jednej sekundy. Klient zdecydował się na wykorzystanie czytnika NFC z interfejsem USB oraz silikonowych opasek zbliżeniowych. Oferowany przez nas czytnik nie wymaga instalacji sterowników / oprogramowania. Odczyt danych, skutkujący wyprowadzeniem wartości na ekranie terminala sprowadza się do zbliżenia układu NFC w formie znacznika, opaski czy karty zbliżeniowej. Opisana funkcjonalność, czyli emulacja klawiatury sprawdza się w dowolnej aplikacji uruchomionej na komputerze z systemem operacyjnym Windows.

Koszty

Czytnik NFC emulujący klawiaturę z automatu umożliwia integrację z dowolnym oprogramowaniem, dzięki czemu nie było konieczności wprowadzania zmian w posiadanym systemie informatycznym wspierającym prowadzenie restauracji. Całkowity koszt inwestycji (czytnik + 10 opasek zbliżeniowych) zamknął się w kwocie niższej niż 150 zł netto.

 

Warto mieć na uwadze, iż jeden transponder NFC (tu opaska zbliżeniowa) może zostać wykorzystany do obsługi wielu systemów informatycznych jednocześnie, jednak jest to temat na osobny artykuł…

 



Komentarze do wpisu (0)

* - Pole wymagane
 

Hurtownia RFID

 

Nowe produkty

Sklep internetowy Shoper.pl